Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Bakım ve Onarım

Bakım ve Onarım

İşitme Cihazlarının Bakım ve Onarımı

İşitme cihazlarında sesin doğru iletilmesi ve cihazın uzun ömürlü olması için bakım ve onarımın doğru yapılması önemlidir. İşitme cihazı bakımında dikkat edilecek önemli hususlar şunlardır:
* Cihazı kuru bir bezle silmelisiniz.
* Kulak kiri ya da nem ses çıkışını kapatmışsa, size verilen özel temizleme aparatıyla cihazı temizlemelisiniz.
* Eğer işitme cihazınızı uzun bir süre kullanmayacaksınız; cihazı kapatıp, pilleri çıkarıp, serin ve kuru bir yerde saklamalısınız.
* Spor yaparken, duş alırken, saçlarınızı kuruturken cihazınızı çıkarmalısınız.
* Cihazınız çalışmıyorsa; öncelikli olarak, pillerin doğru takılıp takılmadığını kontrol edin. Kulak kalıbı ve/veya filtre tıkandıysa dikkatlice temizleyin. Eğer yaptığınız kontrollere rağmen cihazda problem devam ediyorsa cihazı aldığınız merkeze başvurunuz.

Cihazınızı Bilinçli Kullanarak Ömrünü Uzatın

İşitme cihazları, modern ve teknolojik ürünlerdir. Bu nedenle dikkatli kullanım ve bakım gerektirir. Yeni işitme cihazlarını satın aldığınızda, Odyolife İşitme Merkezi ekibi, size doğru temizlik ve bakım tekniklerini öğretecektir.

İşitme Cihazı Onarımı

İşitme cihazlarınıza özen gösterseniz bile bazı durumlarda ayarlamalar için bir profesyonele ihtiyaç duyabilirsiniz. Çapa İşitme Cihazları Merkezi, size yardım etmek için her zaman hazır olacaktır.