Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Haberler

İşitme Testi
30 Nisan 2022, 11:25

İşitme Testi

Ne zaman test yaptırmalıyım? Geç kalmayın! Gerekli durumlarda işitme testi yaptırmak olası bir işitme kaybının erken teşhisini sağlar ve böylece geri dönülemez kayıpların önüne geçilebilir veya erken dönemde tedaviyi mümkün kılar. Aşağıdaki durumlarda bir işitme uzmanına görünmeniz ve bir işitme testi yaptırmanız faydalı olacaktır.

DETAYLAR
Tinnitus Terapi
30 Nisan 2022, 11:25

Tinnitus Terapi

Çınlamada tam iyileşme sağlayan bir tedavi bilinmemektedir, ama çınlama kontrolü için çok çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Bazı tedaviler etkisiz olsa da, aşağıda listelediğimiz kontrol yaklaşımlarının başarısı, çınlaması olan pek çok kişide kanıtlanmıştır.

DETAYLAR
Çocuklarda Cihaz Uygulaması
30 Nisan 2022, 11:18

Çocuklarda Cihaz Uygulaması

Bebeklerde işitme kaybı dış kulakta kir birikmesi veya orta kulakta sıvı birikmesi gibi nedenlere bağlı olarak da gelişebilir. Bu sebeplere bağlı gelişen işitme kayıpları doktorun önerdiği ilaçlarla tedavi edilebilir. Fakat iç kulak tipi kalıcı bir işitme kaybı saptandıysa mutlaka en kısa zamanda işitme cihazı kullanımına geçmek gerekir.

DETAYLAR
İşitme cihazı Nedir? Nasıl Çalışır?
30 Nisan 2022, 11:19

İşitme cihazı Nedir? Nasıl Çalışır?

İşitme cihazı, işitme kaybı olan bireylerin; işitme kaybı türüne, derecesine, fizyolojik diğer etmenlere bağlı olarak kişiye özel hazırlanıp uygulanması sonucunda , ortamdaki tüm sesleri normal seviyede duymasını sağlayan cihazlardır.

DETAYLAR
Çocuk Hastalarda Cihaz Adaptasyon
30 Nisan 2022, 11:24

Çocuk Hastalarda Cihaz Adaptasyon

İşitme kaybı şüphesi olan çocuklarda ilk olarak kronolojik yaşına uygun odyolojik değerlendirme yapılmalı. (VRA, Oyun Odyometrisi vs.) Bu değerlendirmeler sonucunda kalıcı bir işitme kaybı saptanan çocukta, uygun cihazın seçilmesi ve cihazlandırma sonrası cihaz adaptasyon sürecinin uzmanlarca yürütülmesi, çocuğun yaşıtlarına denk gelişim göstermesi açısından oldukça önemlidir.

DETAYLAR

5 kayıttan 1 - 12 arasındaki kayıtlar gösteriliyor